☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie

Wtorek 21.05.2019

zaawansowane

Zamówienia

Informacja do publikacji na BIP

 

Na podstawie art. 67 ust. 13 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1579 z późn. zm.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie informuje, że w dniu 27 grudnia 2017 r zawarł z Firmą Handlową „Mira” , 76-150 Darłowo ul. Szkolna 12 umowę dot. przygotowania, wydawania i umożliwienia spożycia gorącego posiłku  w formie  obiadów,  w tym obiadów dietetycznych dzieciom  w stołówce w  Szkole  Podstawowej Nr 3 w  Darłowie ul. Szkolnej 12 w okresie od 2 stycznia do 31 grudnia 2018 roku,   w łącznej ilości nieprzekraczającej 20.000  obiadów. Szacunkowa wartość zamówienia została określona na 202.400 zł.

Zamówienie publiczne przeprowadzone zostało w trybie zamówienia z wolnej ręki –  na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a  w/w ustawy o wartości szacunkowej poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.

W  Szkole Podstawowej   Nr 3 w Darłowie  stołówkę prowadzi ajent , z którym szkoła  podpisała  umowę na prowadzenie stołówki w szkole na czas nieograniczony. W umowie nie określono zasad ustalania cen posiłków . Z posiłków w stołówce korzystają nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, ale również uczniowie pobliskiego Gimnazjum Miejskiego , uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych w mieście oraz dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole, którym posiłki finansuje MOPS w Darłowie . Ajent prowadzący tę stołówkę zarówno dzieciom dożywianym na podstawie decyzji MOPS jak i pozostałym dzieciom zapewnia takie same posiłki , w tej  samej  cenie. Nieuzasadnione byłoby zmuszanie dzieci  ze SP Nr 3  do spożywania   posiłków poza siedzibą szkoły .Dlatego też w sytuacji , gdy Wykonawca posiada wyłączne prawo do dysponowania stołówką w szkole  nie jest możliwe świadczenie usługi przygotowywania, wydawania i umożliwienia spożycia posiłków w stołówce na terenie szkoły  przez innego wykonawcę.

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym  nie było publikowane w BZP.


 
 
ilość odwiedzin: 97006

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X